پرفروش ترین‌ ها

شاید شما هم دیده باشید که در نمایشگاه های اتومبیل ، خودروهای دسته دوم که برای فروش گذاشته شدن چقدر رنگ آنها براق و تمیزه و اگه بپرسید به شما می گم ماشین پولیش خورده ، ولی این پولیش زدن ماشین چه مراحلی داره ؟؟؟ و به چه چیزهایی احتیاج داره ؟؟؟

نکته اول :قبل از هرچیز اینو بگم که تو بازار ایران و جهان 10 ها شاید هم 100 ها نوع محصولات مراقبتی خودرو از جمله واکس و پولیش با روش های خاص خودشان وجود دارد ولی هیچ کدام تاثیر و ماندگاری این روشی که اینجا آموزش داده میشود را ندارند و البته کم هزینه ترین روش. شاید به نظرشما کار زمان بری بنظر میاد ولی مطمئن باشید پس از اتمام کار و دیدن نتیجه از کاری که انجام دادین لذت خواهید برد.

نکته دوم :شاید دیده باشید که بعضا نقاشان و یا کارواشان این عمل را با دستگاهی که به نام دستگاه اوربیتال که در دو نوع بادی و برقی موجوده انجام می دن که توصیه می شود به هیچ عنوان از این دستگاه ها برای پولیش استفاده نکنید تنها دلیل استفاده این افراد از این دستگاه جهت سریع انجام شدن کار می باشند تا بتوانند درآمد بیشتری از این کار در روز داشته باشند.

وسایل مورد نیاز :

 سنباده 3000 فوق نرم ماتادور 

سفارش سنباده 3000 فوق نرم

سفارش و خرید سنباده 3000

پولیش نرم غفاری

سفارش پولیش نرم

سفارش و خرید پولیش نرم

واکس فرمول 1 اصل امریکایی

سفارش واکس فرمول 1

سفارش و خرید واکس فرمول 1

شامپو کارواش

سفارش شامپو کارواش

سفارش و خرید شامپو کارواش

یک بسته پنبه بزرگ

 

مراحل کار :

  1.      در ابتدای کار ماشین خود را کامل بشورید تا هیچ گونه گرد و خاک بر روی بدنه باقی نماند  و اتومبیل را در سایه قرار دهید

  2.      در صورتی که رنگ ماشین شما دارای جرم می باشد و به شدت زبر شده مانند خودروهای کارکرده و یا اتومبیل شما جدید است ولی روی بدنه خودرو گرد رنگ نشسته  شما احتیاج دارید تا بدنه ماشین خودر را سنباده 3000 بزنید یا بر عکس اگر رنگ اتومبیل شما جدید است ولی براق نیست و یا فقط دارای خش های ریز روی بدنه است احتباجی به استفاده از سمباده 3000 ندارید. سمباده 3000 علاوه بر برطرف کردن جرم و کثیفی روی رنگ خش های عمیق ترموجود بر روی رنگ بدنه ماشین را که پولیش قادر به بر طرف کردن آن نیست را بر طرف میکند .

نکته : منظور ما از خش ، خشهاهی است که خش به بدنه فلزی خودرو نرسیده باشد

نحوه استفاده از سنباده 3000

پس از شتشوی ماشین که در ابتدا گفته شد سنباده شماره 3000  را از وسط نصف کنید و داخل یک سطل آب بندازید تا خیس بخورد سپس با  شامپو مخصوص شستشوی خودرو (شامپو کارواش )شروع به شستن خودروی خود با استفاده از سنباده 3000 نمایید یعنی به جای استفاده از ابر یا دستمال برای شستشوی ماشین از سنباده استفاده کنید ، دقت داشته باشید که قرار نیست هیچ گونه فشاری به بدنه خودرو وارد کنید ، فقط و فقط سمباده را کف دست خود قرار دهید و روی بدنه خودرو حرکت دهید

سنباده 3000 چه کاری انجام می ده :

هنگامی که شما سنباده فوق نرم 3000 را بر روی بدنه حرکت می دهید سنباده یک لایه بسیار نازک در حد میکرون از رنگ اتومبیل را برمی دارد

نکته مهم : سمباده 3000 را بیش از یک یا دو بار بر روی خطوط بدنه و لبه های تیز(منظور خطهای از درب موتور یا گلگیر که برای طرح دادن بدنه بر روی قطعات وجود دارد) نکشید به این دلیل که این نقاط هنگام رنگ خوردن چه در کارخانه و یا بیرون از کارخانه درای کمترین ضخامت رنگ می باشد به همین دلیل ممکن است رنگ های این خطوط به طور کامل برداشته شود پس لطفا دقت کنید.

پس از اتمام سنباده زدن مجددا خودرو را با آب ساده بشوید و خشک کنید سپس مرحله سوم را انجام دهید

  1.      نحوه پولیش کردن بدنه :

برای انجام این کار به یک بسته پنبه بزرگ احتیاج دارید و یک قوطی پولیش نرم غفاری .

پس از باز کردن درب قوطی پولیش  ، خمیر موجود را با نوک انگشتان خود را برای روی قستمی از بدنه که می خواهید پولیش کنید در نقاط مختلف بمالید به طوری که خمیر در تمامی قسمت های قطعه پخش شود دقت کنید که پولیش زدن را قطعه به قطعه انجام دهید زیر اگر کل بدنه را خمیر بمالید تا زمانی که مشغول یک قطعه هستید پولیش بقیه قسمت ها بر روی بدنه خشک می شود و دیگر قابل استفاده نیست .از مالیدن پولیش بر روی قسمت های پلاستیکی بدنه خودداری کنید.

در این مرحله هم دقت داشته باشید که خطوط بدنه  و لبه های تیز بدنه را بیش از یک بار پولیش نکنید.

حالا یک تیکه بزرگ از پنبه را از بسته پنبه جدا کنید به طوری که کمی بیشتر از پهنای کف دست شما باشد و به صورت دولایه ، پنبه را بر روی کف دست خود قرار دهید و این دفعه بر خلاف کار با سمباده 3000  با فشار زیاد پولیش مالیده شده روی بدنه را با استفاده از پنبه پاک کنید تا رنگ بدنه براق شود تا ماتی رنگ که توسط سنباده بوجود آمده از بین برود .

  1.      نحوه واکس زدن بدنه با واکس فرمول 1 :

پس از اتمام پولیش زدن تمام قسمت ها بدنه بهتر است یک بار دیگر بدنه را بشویید و خشک کنید تا چربی پولیش از بدنه پاک  شود  ، سپس به سراغ قوطی واکس فرمولا 1 خود بروید درب قوطی را باز کرده و با استفاده از ابر موجود بر روی قوطی واکس فرمول 1 خمیر واکس را بر روی بدنه بمالید به طوری که کل بدنه ماشین را بپوشاند از مالیدن خمیر واکس بر روی قسمت های پلاستیکی بدنه ماشین خودداری کنید.  سپس واکس مالیده شده را به حال خود رها کنید پس از مدتی واکس روی بدنه شروع به خشک شدن و سفید شدن می کند ، پس از خشک شدن کامل خمیر واکس به آرامی با استفاده از یک تیکه پنبه بزرگ از بدنه پاک کنید و بر روی زمین بریزد واکس فرمول به دلیل داشتن مواد طبیعی در داخل فرمول منحصر بفردش علاوه بر براق کردن مانع از نشت خاک و قطرات آب به بدنه ماشین می شود . حالا دست خود را بدنه ماشین خود بکشید تا نرمی رنگ را زیر دست های خود حس کنید ، چند قدم از ماشین فاصله بگیرید و از نتیجه کار خود لذت ببرید.